REALTV


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

REALTV
REALTV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Parintii nu ti-i alegi!

2 participanți

In jos

Parintii nu ti-i alegi! Empty Parintii nu ti-i alegi!

Mesaj  Alfredo Lun Sept 06, 2010 2:26 am

Salut,vreau sa va povestesc o poveste de viata a unei fete pe care am cunoscut-o acum ceva vreme.:)Cineva mi-a spus odata ca parintii nu ti-i alegi si avea mare dreptate.Fata despre care vreau sa va vorbesc are 15 ani si e din Bucuresti.Aceasta fata pe care o voi numi Maria ,are o familie putin cam neobisnuita.Tatal ei este din pakistan,iar mama ei din Romania.Mai are o sora de 12 ani si 3 frati vitregi.Se pare ca tatal ei este putin cam strict in privinta ei,avand pretentia ca aceasta sa respecte traditia islamica.Cu toate acestea,Maria este genul de adolescenta rebela care nici nu vrea sa auda de rugamintile tatalui ei.Pe deoparte mama ei o mai acopera cu unele "chestii" insa si ea are pretentii aproape la fel ca sotul ei.Printre primele reguli ale parintilor este tinuta.Maria nu are voie sa iasa afara in fusta sau cu decolteu,iar parul ei nu trebuie sa fie vopsit,sau sa aiba vreo "freza" extravaganta.Sa trecem peste astea si sa va spun o mica relatare a Mariei.Era si ea cu iubitul ei afara si prin preajma s-a nimerit sa treaca tatal ei.Inainte de asta o lasa oricand afara si pana la ce ora vroia ea,ei bine vazand-o cu acel baiat in brate acesta a luat-o acasa a batut-o interzicand-ui sa mai iasa din casa decat atunci cand ii spune el.E un pic aiurea,aceasta sta maxim 2 ore pe internet,iar la televizor nu are voie dupa ora 11.Asa ceva nu prea intalnesti in Bucurestiul zilelor de astazi Sad ,sper ca le-am dat si o idee de scenariu producatorilor:)Very Happy Exclamation
Alfredo
Alfredo

Mesaje : 2
Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Parintii nu ti-i alegi! Empty Re: Parintii nu ti-i alegi!

Mesaj  ANA-MARIA Lun Sept 06, 2010 11:45 pm

Alfredo a scris:Salut,vreau sa va povestesc o poveste de viata a unei fete pe care am cunoscut-o acum ceva vreme.:)Cineva mi-a spus odata ca parintii nu ti-i alegi si avea mare dreptate.Fata despre care vreau sa va vorbesc are 15 ani si e din Bucuresti.Aceasta fata pe care o voi numi Maria ,are o familie putin cam neobisnuita.Tatal ei este din pakistan,iar mama ei din Romania.Mai are o sora de 12 ani si 3 frati vitregi.Se pare ca tatal ei este putin cam strict in privinta ei,avand pretentia ca aceasta sa respecte traditia islamica.Cu toate acestea,Maria este genul de adolescenta rebela care nici nu vrea sa auda de rugamintile tatalui ei.Pe deoparte mama ei o mai acopera cu unele "chestii" insa si ea are pretentii aproape la fel ca sotul ei.Printre primele reguli ale parintilor este tinuta.Maria nu are voie sa iasa afara in fusta sau cu decolteu,iar parul ei nu trebuie sa fie vopsit,sau sa aiba vreo "freza" extravaganta.Sa trecem peste astea si sa va spun o mica relatare a Mariei.Era si ea cu iubitul ei afara si prin preajma s-a nimerit sa treaca tatal ei.Inainte de asta o lasa oricand afara si pana la ce ora vroia ea,ei bine vazand-o cu acel baiat in brate acesta a luat-o acasa a batut-o interzicand-ui sa mai iasa din casa decat atunci cand ii spune el.E un pic aiurea,aceasta sta maxim 2 ore pe internet,iar la televizor nu are voie dupa ora 11.Asa ceva nu prea intalnesti in Bucurestiul zilelor de astazi Sad ,sper ca le-am dat si o idee de scenariu producatorilor:)Very Happy Exclamation

Multumim..te pupam Alfredo si te mai asteptam pe la noi !
ANA-MARIA
ANA-MARIA
Moderator
Moderator

Mesaje : 9
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum