REALTV


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

REALTV
REALTV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

posesivitatea tatalui

2 participanți

In jos

posesivitatea tatalui Empty posesivitatea tatalui

Mesaj  catalina Mar Sept 28, 2010 6:14 am

din lipsa de somn...ma apuc sa scriu-)

un scenariu din viata reala...rolul principal:nepoata mea de 18 ani si tatal ei,adica fratele meu.

despre deea ce pot spune...e o fata mult prea timida,mult prea cuminte pentru varsta ei.poate alte fete de varsta ei fac atat de multe chestii interesante,pe cand ea ce?la pc mai toata ziua,asta cand nu este la sc....la 18 ani iese in parc singura sau cu fete,n-are voie sa aiba un iubit.
este tinuta din scurt, nu de mama...tatal e de vina.ea a reusit in decursul anilor sa se interiorizeze si clar ca, habar are sa comunice.
intr-un fel,este surprinsa placut de atitudinea tatalui.o atitudine impunatoare.poate prea impunatoare.stie deea ca asa are un "gard" pe care sa se sprijine .in viitor ii va fi de folos educatia impusa.
inteleg ca tatal este cocosul casei si mama gaina dar oarecum din pc. meu de vedere situatia a iesit de sub control.
deea e genul de tipa care daca o intrebi ceva raspunde,daca nu...NU.
mama ei ar fi ceva mai intelegatoare,chiar ii da voie sa aiba un prieten...la naiba are 18 ani,e normal sa se...iubeasca,huh?
tatal pur si simplu o macina psihic.incepand cum se imbraca pana la cum merge cu sc,la ora 10 seara sa fie in casa.aaaa...nici in fata blocului n-are voie sa stea,omiteam ceea ce era mai important.este tinuta din scurt de un parinte...de un parinte bun din multe pc de vedere dar prea speriat ca d-zeu i-a dat o fata(ca sa facem haz de necaz).
nu ma mira ca mai toti tatii de fete sa procedeze asa.
catalina
catalina

Mesaje : 53
Reputatie : 4
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 36
Localizare : aici

Sus In jos

posesivitatea tatalui Empty Re: posesivitatea tatalui

Mesaj  muzaeu Joi Oct 28, 2010 6:49 pm

hahaha.simi,inceteaza
muzaeu
muzaeu

Mesaje : 5
Reputatie : 1
Data de inscriere : 17/10/2010
Localizare : aici

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum